Gümüş kontak tamiratı ve imalatı

 Firmamız , Yedek kontak takımlarında bulunan , hareketli ve sabit parçalarının gümüş iletken parçalarının tamir ve bakımını yapmaktadır.

Zaman içerisinde , bulunduğu ortam şartlarından olumsuz etkilenen ve aşırı akımdan dolayı arklaşan , kullanılamaz hale gelen kontaklar , deneyimli kadromuz vasıtası ile gerekli çalışmalar yapılıp tekrar orjinal hale getirilmekte ve yenilenerek kullanımınıza sunulmaktadır.

Tamiratta kullanılan gümüşler ithal gümüş olup 5000 A kadar dayanıklıdır.İthal gümüşler HİP prosesi ile preslenmiş SİNTER metalürji tekniği ile üretilmiştir.

Bu sebepten dolayı Tamirat ve yeni imalatlarımız olan kontakların kullanım süresi , orijinal kontaklar ile aynı sürede olmaktadır.

Kullanım Alanları :

Siemens, Telemecanique , AEG, ABB, General Electric, Schneider,, Eimco, Westinghause, Muhtelif tip ve modellerdeki Kontaktörler ve Kompakt şalterlerde.

İmalat Şekli:

Ark yapan Gümüş kontak yüzeylerinin sökülüp yerine akım değerlerine ve ölçülerine göre Gümüş plakaların kaynak yapılması ve bu kaynak ve yenileme işleminden sonra tüm malzemelerin minumum 0.10 mikron gümüş ile kaplanması şeklinde olmaktadır.